Kiedy na wizytę do trychologa?

Masz problem z wypadającymi włosami? Skóra głowy swędzi? Piecze? Boli? Musisz myć włosy codziennie? Masz problem z łupieżem? Wysypką? Krostami? Stosowałaś/eś już wszystkie szampony i tabletki i nic nie pomaga?

Jeśli na jakieś pytanie odpowiadasz twierdząco, umów się na wizytę do trychologa.

Trycholog to specjalista od skóry głowy i włosów. Musi posiadać wiedzę z interpretacji badań laboratoryjnych, immunologii, dermatologii, kosmetologii oraz farmakologii. Trychologia to dziedzina łącząca wiele zagadnień medycznych i okołomedycznych. 

Niestety w Polsce trychologia nadal nie jest uregulowana prawnie i trychologiem może się nazwać osoba kończąca jakikolwiek kurs. Dlatego wybierając specjalistę dla siebie zwróć uwagę jakie ma wykształcenie i jakie posiada certyfikaty. Ważne jest aby trycholog miał ukończone studia magisterskie z kosmetologii, farmacji czy dziedzin podobnych oraz ukończone studia podyplomowe z trychologii. Pamiętaj, dobry trycholog zawsze pochwali się swoim wykształceniem i kursami, które ukończył. Trychologia to dziedzina, która ciągle się rozwija a dobry trycholog non stop podnosi swoje kwalifikacje. Jeśli masz wątpliwości czy masz do czynienia z wykształconym trychologiem, poproś o przedstawienie dyplomów. 

Jak wygląda wizyta u trychologa?

Na pierwszą wizytę zarezerwuj około godziny. Trycholog przeprowadzi szczegółowy wywiad dotyczący chorób, stylu życia, pielęgnacji, stosowanych leków. Przeanalizuje dostarczone wyniki badań i ewentualnie zaleci poszerzenie diagnostyki. Obejrzyj twoją skórę głowy oraz włosy specjalną kamerą w dużym powiększeniu. Na podstawie zebranych informacji ustali plan leczenia, pielęgnacji domowej i gabinetowej. Pamiętaj, tylko holistyczne działanie wpłynie na poprawę stanu skóry głowy i włosów. Należy poprawić parametry krwi, wprowadzić odpowiednią suplementację, dietę, pielęgnację gabinetową oraz domową. Tylko wytrwałość i działanie na wszystkich płaszczyznach jest kluczem do posiadania pięknych włosów.

Jak się przygotować do wizyty u trychologa?

  • Przygotuj listę stosowanych suplementów, leków oraz kosmetyków. 
  • Zabierz wyniki badań krwi nie starsze niż 6 miesięcy. Jeśli ich nie posiadasz, zrób przynajmniej podstawowe badania takie jak morfologia. Resztę badań trycholog zasugeruje na pierwszej wizycie.
  • 24 godziny przed wizytą nie myj włosów, oraz nie używaj produktów do stylizacji, mikrowłókien czy produktów na odrosty. 

Autor: Trycho-Medica, 11 Listopad 2023