Konsultacja Trychologiczna Online

Dlaczego nie warto czekać z wizytą?

Nie masz czasu umówić się na wizytę stacjonarną? Mieszkasz daleko i w Twoim mieście nie ma trychologa? Martwi Cię stan Twoich włosów i skóry głowy?

Jeśli jakiekolwiek przeciwności stoją na drodze do umówienia wizyty stacjonarnej, umów się na konsultację online i zacznij działać. 

Oczywiście idealnie jest w celu diagnozy wykonać badanie trichoskopowe. Jednak doświadczony trycholog na podstawie przesłanych zdjęć oraz wywiadu będzie w stanie pomóc i poprowadzi kurację.

W jaki sposób odbywają się konsultacje online?

Konsultacje mogą odbyć się w formie wideokonsultacji. Gdzie połączysz się z trychologiem przy użyciu otrzymanego linku. Lub telekonsultacji, gdzie trycholog zadzwoni na podany numer telefonu.

Jak się przygotować do konsultacji online?

– Przygotuj listę stosowanych leków, suplementów, kosmetyków do włosów. Wyślij listę e-mailem 
– Zrób i prześlij zdjęcia stanu swoich włosów
– Prześlij zdjęcia wyników badań krwi nie starszych niż 6 miesięcy. Jeśli ich nie posiadasz, zrób przynajmniej podstawowe badania takie jak morfologia. Resztę badań trycholog zasugeruje na pierwszej wizycie.

Co zyskasz dzięki konsultacji?

W trakcie konsultacji trycholog przeprowadzi wnikliwy wywiad oraz omówi Twój problem. Trycholog musi mieć wiedzę na temat wszystkich chorób przebytych w ostatnim czasie, istniejących chorobach przewlekłych, występujących alergiach, przyjmowanych lekach jak również sposobie pielęgnacji skóry, stosowanych kosmetykach, diecie, trybie życia, charakterze pracy. Podczas wywiadu jest również czas na analizowanie dostarczonych badań krwi. W trakcie wizyty zyskasz wytyczne jak prowadzić pielęgnację domową. Trycholog wyłapie błędy jakie popełniasz i podpowie jak je zmienić. W zależności od problemu dobrany zostanie szampon, lotion, ampułki, peeling czy serum. Trycholog zasugeruje suplementację czy ewentualną dalszą diagnostykę. 

Nie czekaj, Twój problem da się rozwiązać. Możesz mieć zdrową skórę i piękne włosy.

 

Autor: Trycho-Medica, 11 Listopad 2023